Bērnu un jauniešu centrs "Bolderāja"

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, bjcbolderaja@riga.lv

Smaller Default Larger

    No 24. līdz 27. aprīlim Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” septiņi Kikboksa un taiboksa pulciņa audzēkņi devās uz Baltkrieviju, lai piedalītos Baltkrievijas atklātajās kikboksa sacensībās jauniešiem.

Sacensības norisinājās Baltkrievijas pilsētā Polockā un pulcēja ap 230 jauno sportistu vecumā no 9 līdz 14 gadiem.

   Mūsu audzēkņi izrādīja ļoti augstu sagatavotības līmeni, katrs aizvadot pa divām līdz trim cīņām un iegūstot gan zelta, gan sudraba medaļas.

   Zelta medaļas ieguva Aslans Gunaševs (9 gadi), Dimitrijs Kirjuhins (10 gadi) un Ieva Krilova (15 gadi), bet sudrabu izcīnīja Aleksandrs Hoļavickis (10 gadi).

   21.aprīlī Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” Balss attīstības studijas “Kantilēna” audzēkņi no grupām “Collage”, “Notis”, “Līga” un “Akcents” devās uz Bausku, lai piedalītos XI Starptautiskajā populārās mūzikas konkursā – festivālā “Aprīļa pilieni 2018”.

   Konkursa līmenis ir ļoti augsts un kopumā tajā piedalījās aptuveni 700 jauno talantu, kuri pārstāvēja ne tikai Latviju, bet bija ieradušies arī no Lietuvas, Baltkrievijas, Azerbaidžānas, Polijas, Vācijas un citām zemēm. Katrā vecuma grupā tika piešķirtas tikai trīs godalgotās vietas, tādēļ īpaši gribam uzslavēt grupu “Līga”, kura lielajā konkurencē izcīnīja 2.vietu un tika arī uzaicināta uz finālistu koncerta filmēšanu!

Pārējās grupas saņēma atzinības rakstus.

   Sveicam Balss attīstības studijas “Kantilēna” audzēkņus un viņus skolotāju Irinu Parahņēviču ar gūtajiem panākumiem.

   

Informāciju sagatavoja: Aiva Dasmane, BJC „Bolderāja”, direktores vietniece izglītības jomā

    19. aprīlī 8 Lego pulciņa dalībnieki kopā ar savu skolotāju Kristīni Katinsku devās ciemos uz Rīgas Jauno tehniķu centru, lai piedalītos ikgadējā Rīgas atklātajā bērnu un skolēnu LEGO konstruktoru radošajā konkursā “Kad pasaciņa ciemos nāk…6”

   Kā katru gadu, visi dalībnieki tika laipni uzņemti un bērniem bija gan iespēja radoši izpausties, gan brīvajā laikā spēlēt jautras un aizraujošas spēles.

Šogad pirmo reizi konkursā piedalīties iespēja bija pirmsskolas vecuma bērniem, kuri savus darbiņus varēja iesniegt jau iepriekš sagatavotus. Arī Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” Lego pulciņa jaunākie dalībnieki no 1.izglītības pakāpes nelaida garām šo iespēju un uz konkursu tika nogādāti 3 audzēkņu darbi, kuros tika atveidotas latviešu tautas pasakas.

  No 14. līdz 15.aprīlim Daugavpilī norisinājās Starptautiskais deju turnīrs Open Latvia Dance Cup "DAUGAVPILS OPEN - 2018". Tālo ceļu uz Daugavpili mēroja arī Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja”, deju studijas “Diamond” audzēkņi, lai parādītu savu sniegumu kategorijās Contemporary un Show dance.

  Garās stundas mēģinājumos nebija bijušas veltas un mūsu jaunās talantīgās dejotājas no Daugavpils atgriezās ar diviem 1.vietas diplomiem , grupām “Amber” un “Shine”, grupa “Amber” saņēma arī 2.vietas diplomu, bet grupai “Oniks” 3. un 6.vietas diploms!

   Sveicam dejotājus un viņu skolotāju Tatjanu Čilikinu ar gūtajiem panākumiem!

Informāciju sagatavoja: Aiva Dasmane, BJC „Bolderāja”, direktores vietniece izglītības jomā

Foto no T.Čilikinas personiskā arhīva

   Četras dienas no 2018.gada 5. aprīļa līdz 8.aprīlim Rīgas dambretes klubā norisinājās Latvijas čempionāts sievietēm un U – 19 vecuma grupai 100 lauciņu dambretē.

Divos atsevišķos turnīros piedalījās 10 visspēcīgākās Latvijas dambretistes, starp kurām četras jau atdzītas starptautiskas meistares un desmit juniori no Rīgas, Kuldīgas, Jūrmalas, Dobeles un Limbažiem.

Latvijas čempionāta finālsacensības ir sportistu atlase uz Eiropas un Pasaules čempionātiem.

   Sieviešu konkurencē nepārspēta palika Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” audzēkne Jelena Česnokova, uzvarot piekto gadu pēc kārtas!

Jeļena triumfēja arī junioru čempionātā, starp meitenēm līdz 19 gadu vecumam, kā arī klasiskajā programmā un ātrspēlē iegūstot uzreiz trīs pirmās vietas, kas dod viņai tiesības, kopā ar savu treneri, dambretes lielmeistari, Zoju Golubevu pārstāvēt Latviju starptautiskajās sacensībās!

   No 7. līdz 8. aprīlim Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” Kikboksa un taiboksa pulciņa audzēkņi piedalījās Atklātajā Igaunijas čempionātā taiboksā bērniem “EST THAI KIDS OPEN” (IFMA).

Sacensībās piedalījās 140 sportisti no Igaunijas, Latvijas un Krievijas.

Mūsu audzēkņi startēja ļoti veiksmīgi iegūstot otro vietu komandu kopvērtējumā, saņemot piecas zelta medaļas, vienu sudraba un vienu bronzas medaļu!

Artjoms Saveļjevs sacentās pat divās vecuma grupās: savējā (8 gadi) un vecākā (9 gadi), ieņemot divas pirmās vietas!

   No 27. līdz 29.martam Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, norisinājās IV Starptautiskais mākslas konkurss-festivāls “Mūzikas talantu līga” 2018. Kopumā konkursā piedalījās 1000 dalībnieki no visdažādākajām valstīm. Kā atzīmē paši konkursa organizatori, četru gadu pastāvēšanas laikā, konkurss sevi ir pierādījis ne tikai Lietuvā, bet arī ārvalstīs, tādejādi piesaistot arvien vairāk dalībnieku un arvien augstāk ceļot konkursa māksliniecisko kvalitāti.

   Pirms konkursa Lietuvā, tika rīkoti atlases konkursi, katra dalībnieka mājas mītnē. Balss attīstības studijas “Kantilēna” grupas: “Akcents”, “Līga” un “Notis” uz konkursu tika īpaši uzaicinātas, pēc atlases konkursa Rīgā.

Aizvadītajā nedēļas nogalē tika noskaidroti uzvarētāji Latvijas jaunatnes čempionāta finālā klasiskajā un ātrspēlē 100 lauciņu dambretē. Sacensības notika no 15. līdz 18. martam un tajā pulcējās labākie Latvijas jaunie dambretisti trīs vecuma grupās - U-10, U-13 un U-16.

Sacensību mērķis bija noskaidrot labākos Latvijas jaunos dambretistus startiem Eiropas un Pasaules čempionātos. Par valsts čempioniem katrā vecuma grupā kļuva Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” audzēkņi - Gunārs Gribuška (U-16), Vsevolods Mitrēvičs (U-13) un Viktorija Aišegila Nesanira (U-13). Bronzās medaļu ātrspēlē izcīnīja arī Jelizaveta Zaharova (U-16).

9.un 10.martā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija rīkoja 5. bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkursu “Lai skan!”, kura mērķis bija nodrošināt skolu koru un ansambļu darbības procesa nepārtrauktību, veicinot koru māksliniecisko izaugsmi un kvalitatīvu attīstību. Šajā gadā konkurss veltīts komponistam Jāzepam Vītolam, kuram šogad apritētu 155.

Starp vairāk nekā 1600 dalībniekiem no visas Latvijas, konkursā dalību ņēma arī Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” muzikālās studija “Rozīnes” audzēkņi. "Rozīnes'' piedalījās A2 kategorijā (vidējā grupa - viendabīgie kolektīvi līdz 16 gadu vecumam) un ieguva SUDRABA DIPLOMU!

Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” Balss attīstības studijas “Kantilēna” 17.martā piedalījās jauno izpildītāju konkursā “Sapņi piepildās”, kas norisinājās Daugavpilī.

Tālo ceļu mēroja divas Balss attīstības studijas “Kantilēna” grupas – “Tutti” un “Collage”, un solisti. Pati jaunākā grupa “Tutti” šajā konkursā piedalījās pirmo reizi un apbalvoja pedagogu ar GRAND PRIX iegūšanu. Grupa “Collage” šajā konkursā ieguva 1.vietu. Solistiem – Viktorijai Polupanovai 2.vieta, Alisei Olīvijai Černovai 2.vieta, Paulai Seimuškinai 2.vieta.