Bērnu un jauniešu centrs "Bolderāja"

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, bjcbolderaja@riga.lv

Smaller Default Larger

   “Reiz dzīvoja Puisēns ar varenu balsi – tā bija skaļa un nevaldāma... Un tad Kāds puisēnam teica: “Tava balss ir varena kā kalns, kā jūra, bet Tu neproti pār to valdīt!...” Sākumā Puisēns ļoti noskuma, jo viņam pašam šķita, ka viņa balss ir lieliska, un viņš devās meklēt kādu Gudro, kas viņam iemācītu būt par savas Balss Pavēlnieku. Un Puisēns atrada, ko meklēja – tas bija Skolotājs, kas mācīja viņam pareizi turēt elpu, vadīt skaņu, pazīt notis, sajust ritmu un dziedot plaši atvērt muti, kaut gan pēdējo Puisēns jau tāpat mācēja... Puisēns bija labs skolnieks, taču par Balss Pavēlnieku vienā dienā viņš nekļuva – pagāja  dienas, nedēļas, mēneši un tad – pienāca diena, kad Skolotājs teica: “Nu Tu esi gatavs! Visu, ko zinu es, esmu iemācījis arī Tev! Nu Tu esi savas Balss Pavēlnieks!””

   

   25. septembrī Rīgas domē notika 46. Starptautiskā bērnu mākslas izstāde-konkurss „LIDICE 2018” noslēguma ceremonija.

Konkurss sākās ar gatavošanos tam jau 2017./2018. mācību gadā, kad tam tika izsludināta pieteikšanās un audzēkņi aicināti iesūtīt savus darbus par 2018. gada tēmu “Ūdens”. Arī divas audzēknes no Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” piedalījās šajā konkursā- Beatrise Zaķe ar gleznojumu (Vizuālās un lietišķās mākslas studija) un Elīna Fisenko ar fotogrāfijām (Foto pulciņš).

   Liels bija prieks, kad uzzinājām, ka abu meiteņu darbi ir izturējuši Latvijas kārtu un izvirzīti tālāk žūrijas vērtēšanai uz Čehiju.

   Čehijas kārtai no visas pasaules tika iesūtīti 29 967 bērnu un jauniešu foto, vizuālās un lietišķās mākslas darbi no 79 valstīm, tostarp no Latvijas konkursā tika iesūtīti 758 darbi un apbalvojumus ieguva 29 darbu autori, kuru vidū bija arī Elīna Fisenko (pedagogs Iveta Bērziņa).

   

  No 1. līdz 9.augustam Viļņā (Lietuvā) notika 20. Eiropas jauniešu čempionāts starptautiskajā dambretē. Sacensības norisinājās piecās vecuma grupās: U-10, U-13, U-16, U-19 un U-26. Cīņas risinājās trīs disciplīnās: pamatturnīrā, blicā un ātrajā turnīrā. Pavisam sacensībās piedalījās vairāk nekā 250 jaunie dambretisti no 16 valstīm, no tiem 25 dambretisti no Latvijas, no kuriem seši bija BJC ”Bolderāja” audzēkni. Šāda līmeņa turnīros vienmer ir liela slodze, bet šoreiz īpaši smagi bija karstuma deļ. Bet visi mūsu audzēkni izturēja slodzi un parādīja labus rezultātus. Izcilu rezultātu atkal ir sasniegusi mūsu līdere Jeļena Česnokova, kura meiteņu grupā līdz 19 gadiem izcīnīja zelta medaļu pamatturnīrā un arī blicā, savukārt U16 grupā sensacionāli par Eiropas čempionu kļuva Gunārs Gribuška. Pirmajā desmitniekā dažadās disciplīnās iekļuva arī Vsevolods Mitrēvičs. Divas mūsu visjaunākas audzēknes ierindojās  tabulas otrajā pusē.

 

   

  10.martā Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” deju studijas “DIAMOND” grupas “Shine” un “Amber” dalību ņēma starptautiskajā Deju forumā “Rīga 2018”, kuru jau 14 gadus organizē Mākslinieciskās jaunrades centrs “Praktiskās estētikas skola”, sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu.

   Pasākums izvērtās par lieliem svētkiem gan dejotājiem, gan pedagogiem, gan arī skatītājiem. Atlases kārtu bija izturējuši vairāk kā 30 kolektīvi. Finālā piedalījās dejotāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Šveices.