Bērnu un jauniešu centrs "Bolderāja"

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, bjcbolderaja@riga.lv

Smaller Default Larger

Balta nāca tautu meita,

Kā ar sniegu apsnigusi;
Nav ar sniegu apsnigusi,
Nāk ar savu tikumiņu.

/Latviešu tautasdziesma/

   Par ikgadēju pasākumu ir kļuvis Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” pasākums “Ielūdz direktore”, kurā tiek godināti aktīvākie audzēkņi, audzēkņu ģimenes un Centra darbinieki. Noslēdzot gadu. pasākums notika 4.janvārī.

Direktore R.Dzene pateicās vecākiem par atbalstu gan dažādu materiālu sagādē, gan par aktīvo sadarbību ar pulciņu pedagogiem tērpu veidošanā un iegādē, gan par palīdzīgu roku  gatavojoties konkursiem, sacensībām un to laikā, gan organizējot pulciņu vecākus dažādu jautājumu risināšanā.

 

   27.decembrī Rīgas 19.vidusskolā norisinājās Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” XIII Rīgas atklātais turnīrs 100 lauciņu dambretē “Bolderājas kauss”.

Turnīrā varēja piedalīties Rīgas interešu izglītības un skolu interešu dambretes pulciņu audzēkņi trīs vecuma grupās: U-15 (2004., 2003., 2002.dz.g.), U-12 (2005. 2006.dz.g.), U-10 (2007.dz.g. un jaunāki), ko arī izmantoja 42 dalībnieki, izspēlējot 7 raundus. Pretinieki tika noteikti ar īpašu datorprogrammas palīdzību pēc nejaušības principa.

   30.novembrī Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems” norisinājās Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” Rīgas vokālistu konkurss “Pār jūriņu, pār Daugavu, Saulītei roku devu…”. Konkursā dalību ņēma 6 solisti, 2 dueti un 8 vokālie ansambļi, no 12 dažādām iestādēm, kopā drusku pāri kā 100 dalībnieki.

   Dalībnieku vokālo izpildījumu un priekšnesumus vērtēja mūzikas jomā nopelniem bagātā žūrija:

Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra vadītāja, Rīgas Skolēnu pils meiteņu kamerkora “TONIKA” vadītāja Inga Cimiņa;

Bijusī Latvijas Radio kora māksliniece, LU senās mūzikas ansambļa “Canto” vadītāja, Pāvila Jurjāna mūzikas skolas kora klases vokālais pedagogs Kristīne Gaile;

Profesionāla komponiste, aranžētāja un ērģelniece, savu dziesmu izpildītāja, kas savu darbību saistījusi ar bērnu mūziku, filmu un teātra mūziku, tautas mūziku, garīgo mūziku, ērģeļmūziku, Silvija Silava.

View the embedded image gallery online at:
http://www.bjcbolderaja.lv/aktualitates#sigProId53de0c49e9

   Latvijas Ornitoloģijas biedrības Rīgas vietējā grupas projekta “Iepazīsti savus lidojošos kaimiņus Daugavgrīvā!” ietvaros Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” telpās norisinājās bezmaksas pasākumi:

   23.septembrī - putnu būrīšu darbnīca un 28.oktobrī - putnu barotavu darbnīca.

   Darbnīcas vadīja pieredzējuši meistari un putnu pazinēji. Bez darbnīcām, visiem bija iespēja arī atrisināt krustvārdu mīklu ar putnu attēliem, iepazīties ar putnu uzturēšanās vietām, izkrāsot putnus. Kopā pasākuma ietvaros tika uzmeistaroti 43 putnu būrīši un 37 putnu barotavas.

   Paši mazākie dalībnieki darbojās kopā ar vecākiem vai Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” pedagogiem.

 

   Informāciju sagatavoja: Diāna Bahvalova, BJC “Bolderāja”, izglītības metodiķe

 

   19.oktobrī Bērnu un jauniešu centrā “Bolderāja” norisinājās Rīgas bērnu un skolēnu LEGO konstruktoru radošais konkurss ”Torte Latvijas dzimšanas dienai”, kurš pulcēja 21 skolēnu no 9 izglītības iestādēm:

   Rīgas Kultūru vidusskolas, Rīgas 37.vidusskolas, Rīgas Juglas vidusskolas, Rīgas 19.vidusskolas, Rīgas Jauno tehniķu centra, Bērnu un jauniešu centra “Zolitūde”, Bērnu un jauniešu centra “Altona”, Bērnu un jauniešu centra “Daugmale”  un mājiniekiem Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja”.

   Konkursa darbus vērtēja žūrija, kuru pārstāvēja Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra Vizuālās mākslas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Viva Dzene un Rīga Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma pasniedzēja Svetlana Beznosika.

Septembris Bērnu un jauniešu centra vestibilā ienesis vasaras atskaņas notis ar Vizuālās un lietišķās mākslas pulciņa “Kaleidoskops” (5 - 7 gadi) izstādi “Atmiņas par vasaru” (pedagogs I.Gorina), ko nomainījušas oktobra rudens krāsainās notis ar:

  • -Lego pulciņa sēņu izstādi “Rudens mežā” (pedagogs K.Katinska)
  • -Tradicionālā rokdarbu pulciņa “Čaklās bitītes” un  Vizuālās un lietišķās mākslas pulciņa “Kaleidoskops” radošo darbu “Pūces” (pedagogs I.Gorina).
  • View the embedded image gallery online at:
    http://www.bjcbolderaja.lv/aktualitates#sigProId0a90576382

Informāciju sagatavoja: Diāna Bahvalova, BJC “Bolderāja”, izglītības metodiķe

 

   25.septembrī baudot skaisto rudens atvasaru, Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” foto pulciņa audzēkņi, savas skolotājas Ivetas Bērziņas pavadībā devās foto plenērā uz Vakarbuļļu mežu.

    Spīdot košiem rudens saules stariem cauri koku zariem, var „noķert” daudz skaistu un neparastu kadru, kā arī apgūt gaismas un ēnas spēles dabā! Šādi praktiski darbojoties dabā, tiek apgūtas ne tikai dažādas prasmes fotografēšanā (tuvplāni, ainava, gaisma-ēna u.c.), bet arī brīnišķīgi pavadīts laiks svaigā gaisā!

     Ka foto pulciņam gāja foto plenērā, varat aplūkot galerijā!

 

   Bērnu un jauniešu centrs “Bolderāja” 23.septembrī, uzņēma savās telpās Latvijas ornitoloģijas biedrības Rīgas vietējās grupas pasākumu, projekta “Iepazīsti savus lidojošos kaimiņus Daugavgrīvā!” ietvaros. Apmeklētājus sagaidīja aktivitātes kā putnu būrīšu darbnīca, izzinoša spēle par pūcēm un putnu krāsošanas aktivitāte, kā arī ikviens apmeklētājs saņēma atstarotāju un grāmatzīmi ar dažādiem putniem. Pasākuma noslēgumā, apkopojot uzmeistarotos putnu būrīšus, 43 putni tiks pie jaunām mājām kādā pagalmā, dārzā vai mežā, ko cītīgi meistaroja bērni kopā ar vecākiem un Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” pedagogiem.

View the embedded image gallery online at:
http://www.bjcbolderaja.lv/aktualitates#sigProIdf5dc74ce17

(spied uz attēla, lai to palielinātu)

23.septembrī plkst. 11:00 BJC “Bolderāja”  aicina savus audzēkņus un vecākus un citus interesentus uz putnu būrīšu darbnīcu BJC “Bolderāja” telpās. Aktivitāti organizē Latvijas Ornitoloģijas biedrība. Putnu būrīšu izgatavošanu uzraudzīs pieredzējuši putnu pazinēji, kuri stāstīs par putnu sugām, kas būrīšos varētu dzīvot. Tāpat darbnīcas laikā plānotas izglītojošas spēles par dabu un vidi. Izgatavoto putnu būrīti būs iespēja paturēt sev un izlikt kādā kokā pie mājas vai atstāt Latvijas Ornitoloģijas biedrībai.

Tāpat aicinām apmeklēt arī citas izzinošās Latvijas Ornitoloģijas biedrības aktivitātes Daugavgrīvā ar saukli “Iepazīsti savus lidojošos kaimiņus Daugavgrīvā”, kā piemēram, 16.septembrī ūdensputnu ekspedīciju, 7.oktobrī velo ekskursiju “Izzini Daugavgrīvu ar velo!” un 28.okrobrī putnu barotavu darbnīcu! Sīkāka informācija par aktivitātēm pielikumā.

Aktivitātes ir bez maksas ikvienam interesentam!!!

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.bjcbolderaja.lv/aktualitates#sigProId9caa4e5f1a
   

   3.jūnija BJC “Bolderāja” pagalmā notika Starptautiskai bērnu aizsardzības dienai veltīts pasākums “Pie jūras dzīve zaļa”. Pasākumu ar interesantām un aizraujošām darbnīcām atbalstīja Rīgas 19. vidusskola, piedāvājot veidot Latvju rakstu jostas fragmentus un Rīgas dabaszinību skola, kuras darbnīcās apmeklētāji veidoja medūzas un astoņkājus, aizraujoši bija arī demonstrējumi- eksperimenti, kas iespējams vienu otru skolnieku iedvesmoja pievērsties nopietnākai dabas zinību apguvei. Lielu interesi izpelnījās Rīgas pašvaldības policijas darbinieku piedāvātā drošības pilsētiņa, izdales materiāli, kuros bērniem saistošā veidā, bija piedāvāta iespēja apgūt svarīgas pamatzināšanas par drošību. Jaunākie apmeklētāji izmantoja iespēju izpētīt un izmēģināt policijas dienesta mašīnu.