Bērnu un jauniešu centrs "Bolderāja"

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, bjcbolderaja@riga.lv

Smaller Default Larger

Aicinām piedalīties Baltā galdauta svētkos 4.maijā! Svini pie balti klāta galda kopā ar ģimeni vai draugiem. Svētku mirkļus iemūžini fotogrāfijās, priekšā liekot mirkļbirku #bjcbolderajabaltigaldauti

 

Vairāk par svētkiem lasi ŠEIT !

      18077195 1854373664812146 737496826209188990 o     

Aizvadītajās brīvdienās BJC „Bolderāja” deju studijas „Diamond” visas trīsa grupas devās uz Lietuvas galvaspilsētu Viļņu, lai startētu 8.Starptautiskajā deju konkursā „Dance Revolution 2017”, kur milzīgā konkurencē starp 2000 dejotāju un 155 deju studijām no Baltkrievijas, Lietuvas, Polijas un Latvijas, izcīnīja divas godalgotās 2.vietas (jaunākā 4-7 gadi un vecākā grupa 11 – 16 gadi) un vienu 6.vietu (vidējā grupa 8-10 gadi).

konkurss Copy

Ceturtdien, 20.aprīlī, Kultūras pilī Ziemeļblāzma norisinājās Rīgas vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa un tērpu skates „Rīgas toņi un pustoņi” II kārta, kurā piedalījās arī BJC „Bolderāja” radošā klubiņa „Stila ABC” audzēknes ar savu tērpu kolekciju „I like – Man patīk!” kategorijā konceptuālā mode un avangards (nevalkājama mode).

 

Bērnu un jauniešu centrā “Bolderāja” 17.aprīlī tika svinēti gadskārtu ieražu svētki – Lieldienas, uz kuriem aicinājām ikvienu interesentu, Rīgas pilsētas iedzīvotājus.

Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” pagalmā uzspīdot spožai saulītei, sākās Lieldienu svinības, kuras pulcināja iedzīvotājus uz interesantu svētku programmu.

           
No 22.-24. aprīlim  Bauskas novada Īslīces kultūras namā noritēja Starptautiskais populārās mūzikas izpildītāju konkurss- festivāls  ,,Aprīļa pilieni’’. Šajā konkursā piedalījās arī dejotāji un dziedātāji no BJC ,,Bolderāja’’.
            Deju studija ,,Diamond’’ pedagoga Tatjanas Čilikinas vadībā piedalījās ļoti kuplā skaitā- visas trīs grupas un katra no tām guva panākumus. Jaunākā grupa (4-6 gadi) kategorijā Smiley starp desmit konkurentiem ar deju ,,Spoku mednieki’’ ieguva godalgoto 3. vietu, savukārt vidējā deju studijas grupa kategorijā  Children demonstrēja deju ,,Vitamīns C’’, ar kuru izcīnija 2. vietu. Vislabāk veicās vecākajai grupai, kas, startējot Junioru kategorijā, starp deviņiem pretendentiem ar deju ,,Pamestie’’ uzvarēja iegūstot 1. vietu.
            Dziedātājus pārstāvēja vokālās studijas ,,Vīzija’’ (pedagogs Kristīne Gaile) soliste Sindija Blicāne ar franču izcelsmes kanādiešu dziedātājas Selinas Dionas dziesmu franču valodā Celle qui m’a tout appris. Viņai izdevās ļoti labs sniegums, kas ļāva starp divdesmit konkurentiem izcīnīt piekto vietu.
         
   
17-18 aprīlī  Maskavas koncertzālē risinājās otrais  pusfināla etaps par dalību konkursa finālā  ,,Bērnu Jaunais vilnis 2016’’.
   Latviju pusfinālā pārstāvēja BJC ,,Bolderāja’’ Balss attīstības studijas ,,Kantilēna’’ jaunā dziedātāja Anastasija Jačmenkina, kura pēc rezultātu apkopošanas tika izvirzīta arī finālam, kas risināsies Artekā.
Sveicam Anastasiju un viņas skolotāju Irinu Parahņeviču!
   Izstādē ir izstādīti darbi, kuri veidoti no otrreiz pārstrādājamiem materiāliem, darbi ir veidoti gan plaknē, gan telpiski.
   Izstādes mērķis ir parādīt tās apmeklētājiem, ka no it kā jau vairs nederīgām lietām, ir iespējams radīt atkal, ko jaunu un interesantu.
   Ar saviem darbiem izstādē piedalās visi BJC „Bolderāja” radošo pulciņu audzēkņi gan lieli, gan mazi.
   9. aprīlī Latvijas dambretes klubā risinājās Latvijas čempionāta pusfināls 100 lauciņu dambretē vīriešiem. Sacensībās piedalījās 30 dambretisti ar  1. sporta klasi un augstāku sporta klasi. Starp šiem pieredzes bagātajiem sportistiem par iekļūšanu Latvijas finālā cīnījās  arī 10 audzēkņi no BJC ,,Bolderāja’’.  Pēdējos gados skolotājas Zojas Golubevas mudināti dambretes pulciņa audzēkņi mērķtiecīgi un arī veiksmīgi turnīros sacentušies ar pieaugušajiem spēlētājiem. Šīs Latvijas čempionāta pusfināla spēles  audzēkņiem bijušas īpaši veiksmīgas, jo trīs no dambretes pulciņa audzēkņiem ir izcīnījuši iespēju spēlēt Latvijas čempionāta finālā, un tie ir 3. vietas ieguvējs Leons Bērsons (18 g.), 4. vietas ieguvējs Gunārs Gribuška (13 g.) un 5. vietas ieguvējs Dmitrijs Brovkins (17 g.). 
 
   Apsveicam skolotāju Zoju Golubevu un viņas audzēkņus!
 
 
  2. aprīlī Liepupes vidusskolā risinājās Latvijas komandu čempionāts 100 lauciņu dambretē U-10, U-13 vecuma grupu dalībniekiem. U-10 grupā cīnījās 14 komandas, bet U-13 grupā 12 komandas no Salaspils, Dobeles, Limbažiem, Lielvārdes, Ogres, Rīgas, Valmieras un Ventspils. Sīva cīņa izvērtās vecākajā grupā, kur  līdz pēdējam brīdim nebija skaidrs, kura komanda būs pirmā. Tikai pateicoties BJC ,,Bolderāja’’ dambretes pulciņa līderiem Vsevolodam Mitrevicam un Jelizavetai Zaharovai mūsu komanda izcīnīja 1. vietu.  
  Dambretes pulciņa jaunākās grupas komandā šajā gadā ir jauni audzēkņi, kuri ir maz piedalījušies valsts līmeņa sacensībās, tādēļ šīs grupas mērķis bija trenēties un gūt vērtīgu spēles pieredzi. Bērni sevi labi parādīja un U-10 grupā ieguva 8. vietu.   
  Apsveicam skolotāju Zoju Golubevu un viņas audzēkņus!

              
    2. aprīlī BJC ,,Bolderāja’’ Balss attīstības studijas ,,Kantilēna’’ grupas ,,Accolada’’, ,,Akcents’’, ,,Collage’’ piedalījās I Starptautiskajā mūzikas konkursā- festivālā ,,Rising Star’’ Lietuvā Paņevežos. Konkursā- festivālā piedalījās gan ansambļi, gan solisti kopumā vairāk kā 60 dalībnieku. Katrai ansambļu un solistu vecuma grupai pēc  iegūtā punktu skaita bija paredzētas nominācijas- viena 1. vieta, 2. vieta un 3.vieta.  Visi ansambļi un solisti, kas ieguva 1. vietu tika izvirzīti uz finālu, kas notiks Paņevežos 21. maijā. Fināls ir paredzēts kā Starptautisks konkurss, kurā piedalīsies dziedātāji no Eiropas valstīm.
    Balss attīstības studijas audzēkņi parādīja labu sniegumu. Grupa ,,Collage’’ (5-8 g.) un grupa ,,Accolada’’ (15-18 g. ) ieguva 1. vietu un tika izvirzīti uz finālu, bet grupa ,,Akcents’’ (13-14 g.) ieguva 2.vietu.
    Solistu kategorijā  1. vietu un ceļazīmi uz finālu ieguva Anastasija Jačmenkina (7 g.), Ļerman Arye (8 g.), Sofija Kazkova (15 g.), Bezuglova  Anastasija(16 g.).  Otrajā vietā palika Broliša Aleksandra (16 g.),  bet Darja Smirnova (14 g.), Anželika Lāce (16 g.), Maksims  Meļņiks (18 g) ieguva trešo  vietu.
   
   1. aprīlī  Rīgas Imantas vidusskolā notika Rīgas mūsdienu un citu deju žanru kolektīvu skate-  konkurss. Skatē piedalījās 5.-9. klašu grupas no Centra, Ziemeļu, Kurzemes un Zemgales rajoniem. Pavisam 18 deju kolektīvu  visas dienas garumā sniedza žūrijas izvērtēšanai katrs divus priekšnesumus.
   BJC ,,Bolderāja’’ deju studijas ,,Diamond’’ dejoja dejas ,,Pamestie’’ un ,,…par mīlestību bez vārdiem’’. Konkursā piedalījās un uz skatuves dejoja visi 20 dejotāji.
Deju studija  ,,Diamond’’ skolotājas Tatjana Čilikinas vadībā vienīgie šajā dienā ieguva pirmās pakāpes diplomu. Apsveicam mūsu talantīgo skolotāju un viņas audzēkņus!
   No 2.-3. aprīlim BJC ,,Bolderāja’’ kikboksa un taiboksa pulciņš sekmīgi uzstājās Atklātajā Igaunijas čempionātā taiboksā (IFMA), kas risinājās valsts galvaspilsētā Tallinā. Sacensībās piedalījās pavisam 100 jauno cīkstoņu no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Kaļiņingradas. Visi BJC ,,Bolderāja’’ kikboksa un taiboksa pulciņa dalībnieki ieguva godalgotas vietas: Brenčs Aleksejs (11.g.), Celovaļņikovs  Daniels (14.g.), Džamaldajevs Šamils (13.g.), Šalajeva Darja (14.g.) visi ieguva 1.vietu, zelta medaļu un Igaunijas čempiona titulu, bet Mijerskis Jegors (13.g) 2.vietu, sudraba medaļu un Igaunijas vicečempiona titulu, bet jaunākais dalībnieks Hoļavickis Aleksandrs (9.g.) izcīnīja 3,vietu un bronzas medaļu!
  Sveicam pulciņa audzēkņus un viņu pedagogu Sauļu Šeiki!
                
 2016. gada 11.-12. martam Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notika VI Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkurss "...Lai skan!", kas veltīts Jēkaba Gruabiņa daiļradei. Patiesi lepojamies ar mūsu vokālo ansambli "Rozīnes", kas konkursā ieguva Bronzas diplomu un tā vadītāju Žannetu Volņanko. Vēlam panākumus arī turpmāk!

 
Lepojamies ar mūsu kolēģi Zoju Golubevu, kurai jau 15. reizi ir izdevies uzvarēt Pasaules stiprākās  dambretistes un nosargāt savu čempiones titulu!
 
Uhaņā ( Wuhan ) Ķīnā  23. maijā beidzās Pasaules čempionāts dambretē sievietēm. Par čempiones titulu cīnījās 16 dalībnieces no desmit valstīm. Turnīrs ilga 11 dienas, kuru laikā katram dalībniekam bija jāizspēlē 15 spēles.  Rezultātā trīs dalībnieces bija sapelnījušas vienādu punktu skaitu- 20 punktus no 30 iespējamiem. Lai noteiktu uzvarētaju stājās spēkā papildus kritēriji un mūsu Zojai tie bija labvēlīgāki.
Apsveicam Zoju Golubevu  ar 15. čempiones titulu, kā arī viņas sāncenses- otrās vietas ieguvēju Natāliju Sadovsku (Natalia Sadowska ) no Polijas un Olgu Kamišlejevu (Olga Kamyshleeva ), kura pārstāvot Nīderlandi palika trešajā vietā.
(foto: http://sportacentrs.com/)

 

(Spied uz attēla, lai to palielinātu)

Kad aiz loga snieg un līst, un gandrīz nekas neliecina par pavasara un silta laika iestāšanos, mēs aicinām paciemoties pie mums un aplūkot kā pavasari mēģina uzburt mūsu radošie pulciņi un pedagogi! Kā viņiem veicies, var aplūkot šeit .
 Informējam Jūs, ka sīkāka informācija
par 2014. gada jūlijā-augustā organizētajām nometnēm
(pieteikšanās datumi pie nometņu vadītājiem, nometņu darba plāni u.c. informācija)
būs pieejama
no 10.05.2014. centra informācijas stendā vai mājas lapā
www.bjcbolderaja.lv
 
Administrācija
Nāc nākdama, Liela diena,
Visi bērni tevi gaida,
Visi bērni tevi gaida,
Aiz vārtiem sasēduši!
 
Ceturtdien, 17.aprīlī plkst. 17.00 Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” pagalmā tika aizvadīti gadskārtu ieražu svētki  „Nāc nākdama, Liela diena!”, kur ik viens interesents tika aicināts uz Lielās dienas sagaidīšanas svinībām.
Par prieku visiem, kas jau ik gadu apmeklē Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” rīkotos gadskārtu ieražu svētkus un tiem, kas latviešu tradicionālo kultūru iepazīst no jauna, arī šogad bija iespēja satikties, lai ar dziesmām un rotaļām sagaidītu pavasari, jo Lieldienas ir pavasara saulgrieži, kurus svin par godu pavasara un saules atnākšanai.
 
 No 10.-12. aprīlim Lietuvas pilsētā Viļņā norisinājās Atklātais Viļņas čempionāts kikboksā (WAKO). Sacensībās piedalījās ap 100 sportistiem no Lietuvas un Latvijas.

Mūsu komanda ir sasniegusi labus rezultātus un visi ieguvuši vērtīgu sacensību pieredzi.
 
 
Praktiskās estētikas skola 15. aprīlī organizēja Bērnu un jauniešu mākslas, mūzikas, dejas un zinātnisko darbu konkursu „Lidojums IV – Spārni”. Šajā konkursa piedalījās arī mūsu Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja”  muzikālā studija „Rozīnes” (vidējā un vecākā grupa).
   BJC „Bolderāja” muzikāla studija „Kantilēna” un deju studija „Diamond” piedalījās Starptautiskajā skatuves mākslas festivālā „Art Masters – 2014”, kurš norisinājās 5. un 6. aprīlī Rīgā, „Maskavas namā”. Festivāla organizatori ir radošā Baltijas mākslinieku apvienība „Masters.lv” sadarbībā ar Maskavas kultūras – biznesa centru –„Maskavas nams” un Jaunatnes Deju Organizāciju.
 
 
   Ceturtdien, 17.aprīlī pulksten 17.00 Bērnu un jauniešu centrā „Bolderāja”, ik viens interesents tiek aicināts uz Lielās dienas sagaidīšanas svinībām. Latviešu tautas tradīcijas vēsta, ka tas, kurš Lielās dienas rītā laukā iziet pirmais, būs patiesi laimīgs, tāpēc jāceļas agri un ar labām domām par bagātīgu vasaru un jāsveic saule uzlecam.
 
  Visu gadu Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” muzikālā studija „Kantilēna” ir čakli mācījušies jaunus muzikālus skaņdarbus, piedalījušies dažādos koncertos, konkursos un festivālos. Tagad ir laiks visas savas prasmes parādīt skaistā jaukā gada noslēguma koncertā, tāpēc 17.05.2013., plkst.18.00 aicinām visus mūziku mīlošos uz Imantas Kultūras centru, Rīgā, Anniņmuižas bulvārī 29.
  Ar prieku gaidām visus ciemos. Baudīsim skanīgas balsis un mūziku visi kopā!
 Informējam Jūs, ka sīkāka informācija par 2013. gada nometnēm (pieteikšanās datumi pie nometņu vadītājiem, nometņu darba plāni u.c. informācija) būs pieejama no 07.05.2013. centra informācijas stendā un mājas lapā!
 
Administrācija
 
Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” auduma kolāžas – Patchwork pulciņa audzēkne Jekaterina Kočetkova guvusi lieliskus panākumus – I vietu Rīgas izglītības iestāžu audzēkņu modes skatē „Cik dažādi mēs esam!”
Konkursu organizēja Bērnu un jauniešu centrs „Daugmale”, dalībnieki tika iedalīti trijās vecuma grupās:
1.grupa: 9-13 gadi;
2.grupa: 14-19 gadi;
3.grupa:20-25 gadi.
 
17. martā Bērnu un jauniešu centrs "Bolderāja" aicināja visus audzēkņus un interesentus uz pavasara sagaidīšanas svinībām-Masļeņicu. Šim pasākumam īpaši rūpīgi bija gatavojušies Bērnu un jauniešu centra "Bolderāja" dziesmu un deju kolektīvi. Koncertā uzstājās muzikālā studija "Kantilēna" (pedagogs-Irina Parahņeviča) ar grupām "Notis", "Līga", "Akcents" un "Akkolada", vokālais pulciņš "Rozīnes" (pedagogs-Žanneta Volņanko), aerobikas pulciņš (pedagogs-Ļubova Starkova) un deju studija „Diamond” (pedagogs-Tatjana Čilikina). 
 
Pavasara brīvdienu nedēļā 26. un 27. martā Bērnu un jauniešu centrs „Bolderāja” rīkoja Lieldienu radošās darbnīcas un spēles.
26. martā tika rīkotas radošās darbnīcas, kuru laikā tika gatavoti dažādi lieldienu dekori-olu turētāji no filca (vadīja pedagogi-Olga Truškova, Oksana Kozija) un otrreizējiem materiāliem (vadīja pedagogi-Ļubova Starkova, Valērijs Dorofejevs), ar fliteriem dekorētas putuplasta olas (vadīja pedagogi-Iveta Bērziņa, Jeļena Džigarosa) un papīra ziedi no keksu trauciņiem (vadīja pedagogi-Irina Gorina, Irina Smirnova).
 
 Bērnu un jauniešu centrs „Bolderāja”, atbalstot Lielās talkas akciju, sestdien 23.aprīlī čakli strādāja, lai sakoptu teritoriju ap centru.
   Pēc lielajiem talkas darbiem talcinieki tika cienāti ar turpat ugunskurā gatavotu zupu, maizītēm un konfektēm, bet pateicībā par darbu centra direktore bija sagatavojusi nelielu pārsteigumu  - loteriju, kurā varēja saņemt dažādas piemiņas dāvanas.

  
Svētdien, kultūras centrā ,,Imanta’’ mēs bijām liecinieki lieliskam koncertam, kuru mums savā 10. gadu jubilejā dāvāja BJC ,,Bolderāja’’ pedagoģe Irina Parahņēviča ar saviem audzēkņiem no muzikālās studijas ,,Kantilēna’’.
Koncertā piedalījās visas ,,Kantilēnas’’ grupas sākot ar pašiem mazākajiem -  no ,,Notis’’, ,,Līga’’, ,,Akcents’’, ,,Collage’’,  līdz gandrīz profesionāļiem- ,,Acolada’’. Katra ar savu īpašo skanējumu un temperamentu.
  

Latviešu ticējumi vēsta, ja aprīlis sākas ar sniegu, tad mēnesis beigsies ar lapām! Arī mūsu pulciņu pedagogi ir optimisti un par spīti ziemīgajam laikam cenšas tvert katru mazāko pavasra mirkli un pozitīvās emocijas gan konkursos, gan skatēs un sacensībās, gan arī priecēt mūsu viesus un paši sevi BJC Bolderāja telpās ar skaistām, košām izstādēm.